Uz sākumu » Aktualitātes Lapa aktualizēta: 28.07.2016

Struktūrfondu e-kartes jaunums: Daugavpils Universitātē ESF doktorantūras atbalsta projektu ietvaros aizstāvēti jau 72 promocijas darbi12.12.2014

Projekta mērķis bija palielināt augstākās kvalifikācijas doktora grādu ieguvušo speciālistu skaitu Daugavpils Universitātes (DU) studiju jomās. Tā rezultātā DU 2012. gadā bija viens no labākajiem rādītājiem akceptēto promocijas darbu skaita ziņā.

Atklāj Baltijā modernāko Onkoloģijas institūtu11.12.2014

Šodien, 11. decembrī, notika Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Onkoloģijas institūta svinīgā atklāšanas ceremonija. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu izveidotais institūts šobrīd ir modernākais onkoloģijas pētniecības centrs Baltijā. 

Struktūrfondu e-kartes jaunums: Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumā atjauno galveno mācību korpusa ēku05.12.2014

Pateicoties mācību tehniskās bāzes modernizācijai un infrastruktūras uzlabošanai, Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi turpmāk iegūs ne tikai labas teorētiskās zināšanas, bet jau tehnikumā varēs apgūt darba tirgum atbilstošas praktiskās iemaņas, kas paaugstinās viņu konkurētspēju darba tirgū.

Piešķirts 9, 9 milj. eiro ES fondu finansējums zinātnisko institūtu kapacitātes stiprināšanai26.11.2014

Valdība 2014. gada 25. novembrī apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (turpmāk IZM) izstrādāto noteikumu projektu "Noteikumi par darbības programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma 2.1.1.3.3. apakšaktivitāti "Zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes attīstība"". Aktivitātes mērķis ir veidot  zinātniskās  institūcijas  ar augstu zinātnisko kapacitāti, kas nodrošinātu Latvijas zinātnisko institūciju intensīvu iesaisti starptautiskajā zinātniskajā apritē.

Izsludināta ERAF 2.1.1.2. aktivitātes "Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās" atklātās projektu iesniegumu atlases otrā kārta 12.11.2014

Lai veicinātu zinātnisko institūciju līdzdalību Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas pamatprogrammās un sekmētu starptautisko sadarbību pētniecības un tehnoloģiju jomā, ir izsludināta otrā atklātā projektu iesniegumu atlase 2. darbības programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma 2.1.1.2.aktivitātē "Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās". 

Norisināsies informatīvi semināri „ES fondi - augam kopā!”10.11.2014

Latvijas Republikas Finanšu ministrija Rīgā un reģionos šomēnes aicina apmeklēt informatīvus seminārus „ES fondi – augam kopā!”, lai iegūtu praktiski noderīgu aktuālāko informāciju par jaunajā finansēšanas periodā pieejamajiem Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas politikas līdzekļiem un to efektīvas izmantošanas iespējam uzņēmējdarbības un arī pašvaldību attīstīšanā.

Notiks informatīvs seminārs par organizācijas finanšu kontroļu pašnovērtējumu04.11.2014

2014. gada 7. un 10. novembrī plkst. 14:00 Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA), Vaļņu ielā 1, Rīgā, notiks informatīvs seminārs par organizācijas finanšu kontroļu pašnovērtējumu finansējuma saņēmējiem ERAF aktivitātēs „Atbalsts zinātnei un pētniecībai” (2.1.1.1.) un „Zinātnes infrastruktūras attīstība” (2.1.1.3.1., pirmā kārta).

Atvieglo noteikumus ERAF finansēto zinātnes infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai16.10.2014

14. oktobrī valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas regulē Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētos valsts nozīmes pētniecības centru infrastruktūras modernizēšanas projektus.