Uz sākumu » Aktualitātes Lapa aktualizēta: 28.07.2016

Roberts Ķīlis: ERAF infrastruktūras investīcijas profesionālajā izglītībā jānovirza ilgtermiņa projektos27.12.2011

Lai nodrošinātu maksimālu atdevi un efektivitāti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļu ieguldījumiem profesionālās izglītības reformas īstenošanā un izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar atbildīgo iestādi ir izvērtējusi ERAF aktivitātē „Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai” apstiprināto projektu ieviešanas gaitu, pastāvošās problēmas un iespējamos turpmākos risinājumus un ir lēmusi iesaldēt projektu darbību, uz laiku neļaujot uzņemties jaunas saistības projektos paredzēto aktivitāšu īstenošanai.

Ar ERAF atbalstu īstenos vērienīgus zinātnes infrastruktūras modernizācijas projektus22.12.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir sākusi slēgt vienošanās par finansējuma piešķiršanu deviņu apjomīgu projektu īstenošanai Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apakšaktivitātē „Zinātnes infrastruktūras attīstība” (2.1.1.3.1.) projektu iesniegumu atlases pirmajā kārtā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 56 miljoni latu.

Ierobežos uzņēmuma līgumu slēgšanu ar ES fondu finansējuma saņēmēju darbiniekiem 21.12.2011

Otrdien, 20. decembrī Ministru kabinetā (MK) tika skatīts Finanšu ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums par uzņēmuma līgumu ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmēju esošajiem vai bijušajiem darbiniekiem un civildienesta ierēdņiem slēgšanas ierobežošanu.

Sadārdzinājums bijis būtiskākais ES fondu apguves kavējumu apstāklis 2011.gadā21.12.2011

Otrdien, 20. decembrī Finanšu ministrija (FM) Ministru kabinetam ziņoja par Eiropas Savienības (ES) fondu un citas ārvalstu finanšu palīdzības instrumentu apguvi līdz šā gada novembra  beigām.

11 augstskolu doktoranti turpinās saņemt ESF stipendijas 20.12.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) tuvākajā laikā plāno noslēgt vienošanās par finansējuma piešķiršanu ar 11 augstākās izglītības institūcijām, kuru sagatavotie projekti guvuši apstiprinājumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) apakšaktivitātē „Atbalsts doktora studiju programmu īstenošanai” (1.1.2.1.2.) projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā. 

Ar ESF atbalstu sāks īstenot 18 projektus jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai 15.12.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) tuvākajā laikā plāno pabeigt slēgt vienošanās par 18 apstiprināto projektu īstenošanu Eiropas Sociālā fonda (ESF) apakšaktivitātē „Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai un jauniešu ar funkcionālajiem traucējumiem integrācijai izglītībā” (1.2.2.4.2.) otrajā atlases kārtā. Tajos no 2012. gada atbalstu saņems 9484 bērni un jaunieši visā Latvijā.

Latvija šajā ES fondu periodā spēs sasniegt izvirzītos mērķus un rādītājus08.12.2011

Latvija 2007.-2013.gada Eiropas Savienības (ES) fondu periodā kopumā spēs sasniegt izvirzītos mērķus un rādītājus, secināts trešdien, 30.novembrī Finanšu ministrijas rīkotajā starptautiskajā konferencē, kurā dalībnieki tika iepazīstināti un diskutēja par Latvijā un citās ES dalībvalstīs veikto ES fondu vidusposma izvērtējumu rezultātiem.

Notiks projektu īstenošanas seminārs ESF apakšaktivitātē „Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai un jauniešu ar funkcionālajiem traucējumiem integrācijai izglītībā” (1.2.2.4.2.)06.12.2011

Šī gada 13.decembrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē projektu īstenošanas semināru ESF apakšaktivitātē 1.2.2.4.2. „Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai un jauniešu ar funkcionālajiem traucējumiem integrācijai izglītībā”. Uz to aicināti finansējuma saņēmēji projektu īstenošanas otrajā kārtā.